Sündmuste kalender - 06-09-2017


Eesti Vabariik 100
Georg Lurich
Sündmuste kalender
E T K N R L P
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Tänased üritused
*Näitused
*Simuna jaaniõhtu
*Jaanipäeva üritused Lahus
*Vao Karikas 2018
Nädala eelinfo
25. nädal
24. nädal
Ametlikud teated
*Infot rongi- ja bussiliikluse sõidugraafikute kohta
*Teade ruumi väljaüürimisest
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Koostööpartnerid

06-09-2017

06-09-2017 lisatud uudised

-uudis-:Väike-Maarja kaugküttesse investeeritakse ligi miljon eurot
-lisatud-:06.09.2017, 07:48
-sisu-:Energiaettevõte Adven koos Keskkonnainvesteeringute Keskusega investeerib Lääne-Virumaal Väike-Maarja aleviku uue katlamaja ehitusse 580 000 eurot, millele lisandub soojustorustike projekteerimise ja ehitamise maksumus. 2018. aasta kolmandas kvartalis valmivate ehitustööde hinnanguline maksumus on 900 000 eurot, millele lisandub käibemaks.

Keskkonnasõbraliku ja efektiivse puiduhakke katlamaja ehitustööd algavad käesoleval nädalal sõlmitud ehituslepingu järgi lähipäevadel. Esmalt asutakse ümber ehitama olemasolevaid küttesüsteeme, et uue katlamaja ehitustöid saaks jätkata kogu algava kütteperioodi vältel. Samuti on alustatud kokku ligi 800 meetri pikkuse uue soojustorustiku projekteerimisega, mille ehitustööde algus on planeeritud järgmisse aastasse.

”Energiaettevõtteid vaadatakse ikka kahtlustavalt kui investeeringutest juttu teeme, kuid pikaajaliselt on kasulikum leida tarbijatele kõige soodsam viis toasooja pakkumiseks,” selgitas Adven Eesti investeeringute ja arenduse valdkonna juht Priit Tiit, kelle sõnul tähendab suur investeering hoopis korralikku hinnalangust. “Tänu heale koostööle vallavalitsusega alustame ehitusega lähipäevadel ja loodame juba järgmisel sügisel käivituva katlamajaga tarbijatele tänasest veel soodsamat soojust pakkuda.”

Väike-Maarjasse ehitatavas uues katlas on võimalik põletada puiduhaket ja erinevaid puidutööstuse jääke aga ka tükiturvast, mis tagab aleviku kortermajadele ja ettevõtetele pikaajalise hinnastabiilsuse. Erinevalt tänasest gaasikatlast, mis jääb alles talviste tipukoormuste katmiseks, ei maksustata puitu aktsiisiga ja puitkütuste hinnad on stabiilsemad.

“Kaks aastat tagasi suutis Adven kaugkütte hinda langetada kuuendiku võrra. Leian, et uued investeeringud ja kohaliku küttematerjali kasutamine on olulised paljudele elanikele ja ettevõtjatele. Mõistlik keskkütte hind aitab peredel kütteperioodil lihtsamalt pere-eelarvet tasakaalustada, aga ka vallavalitsus ise on hinnatundlik soojatarbija,” tunnustas Väike-Maarja vallavanem Indrek Kesküla Adveni investeerimisplaane ja võetavaid äririske kommenteerides.

Uue katlamaja ehitustöid teostavad riigihanke võitjad Rapla Metall OÜ ja AS Tamult, kes lõpetavad ehitustööd vastavalt lepingule 2018. aasta kevadel.

Adven on üks Eesti suurimaid soojuse tootjaid, mis tegutseb kaheksateistkümnes kaugküttepiirkonnas üle Eesti. Ettevõte pakub energialahendusi tööstus- ja teenindussektoris, varustab soojusega era- ja ärikliente ning tegeleb maagaasi jaotamise ja müügiga. Ettevõttes töötab 75 inimest.

Kaarel Kutti
Adven Eesti infojuht
press@partners.adven.com