Sündmuste kalender - 07-09-2017


Eesti Vabariik 100
Georg Lurich
Sündmuste kalender
E T K N R L P
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Tänased üritused
*Näitused
*Simuna jaaniõhtu
*Jaanipäeva üritused Lahus
*Vao Karikas 2018
Nädala eelinfo
25. nädal
24. nädal
Ametlikud teated
*Infot rongi- ja bussiliikluse sõidugraafikute kohta
*Teade ruumi väljaüürimisest
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Koostööpartnerid

07-09-2017

07-09-2017 toimuvad üritused

-üritus-:Gustav Normanni orelifestivali lõppkontsert
-aeg-:07.09.2017
-lisainfo-:7. septembril kell 18.00 Simuna kirikus I rahvusvahelise Gustav Normanni orelifestivali lõppkontsert.

Musitseerib Marko Kupari (orel, Soome).
Kavas: Bach, Mendelssohn, Kuusisto jt

Festivali info  

-üritus-:Elsa Kotli näituse avamine
-aeg-:07.09.2017
-lisainfo-:7. septembril kell 18.00 Elsa Kotli näituse avamine Väike-Maarja seltsimajas.

Info: seltsimaja, tel 326 1837, 5302 4437


07-09-2017 lisatud uudised

-uudis-:Väike-Maarja naiskodukaitsjad juubeldavad näitusega
-lisatud-:07.09.2017, 08:35
-sisu-:Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskond avab täna jaoskonna asutajale Elsa Kotlile pühendatud näituse, mis viib vaatajaid ringkäigule sajanditagusesse Väike-Maarjasse.


Elsa Kotli. Foto: Erakogu

Näitus avatakse pidulikult Väike-Maarja seltsimajas kell 18 ja tervitama on lubanud tulla Väike-Maarja vallavanem, Kaitseliidu Viru maleva pealik kolonelleitnant Marek Laanisto, Naiskodukaitse esinaise asetäitja Ave Proos, Naiskodukaitse ajalookomisjoni liige Leane Morits ning Elsa Kotli lapselaps Anu Kotli.
 
Elsa Kotli elulugu kajastav näitus on pühendatud Naiskodukaitse 90. aastapäevale. „Ülespandu on väga põnev. See fotomaterjal ja organisatsiooni 90. sünnipäev sobivad väga hästi kokku,“ sõnas Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna esinaine Anneli Mikiver, kelle sõnul on näitusel näha tolleaegset elu-olu ja Väike-Maarja hooneid, aga ka näiteks Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna asutamise lugu.
 
Nimetatud ekspositsioonide kõrval saab avamispäeval uudistada Elsa Kotli pareljeefi, tema teenetemedaleid ning usina naiskodukaitsja käsitööd.
 
Elsa Kotli eluloost pajatavate piltide koopiad annetas Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonnale tema lapselaps Anu Kotli. Näituse panid kokku Väike-Maarja naiskodukaitsjad, saksakeelse materjali tõlkimisel oli abiks ka Naiskodukaitse ajalookomisjon.             

Elsa Kotli oli Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna ja maanaiste seltsi asutaja, Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna esimene esinaine. Ta oli kultuuri- ja seltsitegelase köster Johan Kotli abikaasa, teda on tunnustatud Valgeristi ja mitmete teiste teenetemärkidega.
 
Kaemist väärt väljapanek jääb Väike-Maarja seltsimajja üles septembri lõpuni.


Kristel Kitsing
Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskond

-uudis-:Maavanem Marko Torm tunnustab häid ettevõtjaid ja tublisid töötajaid
-lisatud-:07.09.2017, 10:41
-sisu-:Lääne-Viru maavalitsus soovib märgata ja esile tuua häid Lääne-Virumaa ettevõtjaid ja tublisid töötajaid ning kutsub üles esitama kandidaate „Hea ettevõtja” ja ”Tubli töötaja” tunnustamiseks.

„Kõikide tublide inimesteni ei jõua me nagunii, kuid sel moel loome vähemalt võimaluse osade inimeste märkamiseks meie maakonnas,“ sõnas Lääne-Viru maavanem Marko Torm. Ta innustas omavalitsusi enda territooriumil toimetavaid ettevõtjaid märkama ning ettepanekuid tegema. „Tööandja puhul loodan jällegi, et leitakse kiires igapäevas see aeg, et esitada ka „tubli töötaja“ tunnustuse saamiseks oma inimesi. Märkamine on oluline,“ rõhutas ta.

„Hea ettevõtja" konkursi eesmärgiks on esile tõsta ja tunnustada pikaajalisi ettevõtjaid, kes loovad töökohti ja kelle najal püsib majandus.
Kolmes järgus kavandatud rinnamärk "Hea ettevõtja 10/15/20 aastat" antakse ettevõtjale (51% osanik, tippjuht), kes on juhtinud konkreetset ettevõtet edukalt vähemalt vastavalt 10, 15 või 20 aastat. Head ja edukat ettevõtjat ning ettevõtet iseloomustavad korrektne maksekäitumine, hea ettevõtluskultuur, panus piirkonna tööhõivesse, kohalikku arengusse ja ühiskondlikku ellu.

Rinnamärgi "Tubli töötaja" kandidaadiks on võimalus esitada inimest, kes on töötanud konkreetses ettevõttes või asutuses vähemalt 10 aastat, kelle panus antud organisatsiooni arengusse on olnud märkimisväärne ja kes on olnud ühiskondlikult aktiivne. Nimetatud rinnamärke antakse kalendriaastas kuni 15.

Ettepaneku koos põhjendusega rinnamärgi andmiseks võib esitada ettevõte, kohalik omavalitsus, mittetulundusühing või mõni muu organisatsioon.

Kirjalik taotlus koos põhjendusega esitada Lääne-Viru maavalitsusele hiljemalt 18. septembri kella 17.00ks aadressil F. R. Kreutzwaldi 5, 44314 Rakvere või e-posti aadressil info@laane-viru.maavalitsus.ee

Põhjenduses tuleks ära märkida kellele ja mille eest rinnamärki taotletakse ning taotleja kontaktandmed.

Otsuse rinnamärgi andmise kohta teeb Lääne-Viru maavalitsuse poolt moodustatud komisjon 20. septembril ja tunnustamine leiab aset 5. oktoobril Aqva konverentsikeskuses.

Lääne-Viru maavalitsus alustas „Hea ettevõtja" ja „Tubli töötaja" rinnamärkidega maakonna tublide inimeste tunnustamist 2011. aastal.


Kristel Kitsing
avalike suhete peaspetsialist
Lääne-Viru Maavalitsus