Keskkond / Lemmikloomad


Sündmuste kalender
E T K N R L P
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
Tänased üritused
Võistluspäev Väike-Maarja mudelihallis
Sisejalgpallivõistlus Futsal Cap
Nädala eelinfo
4. nädal
3. nädal
Ametlikud teated
Infot rongi- ja bussiliikluse sõidugraafikute kohta
Teade ruumi väljaüürimisest
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Millist vallanime eelistad, juhul kui Rakke ja Väike-Maarja vallad ühinevad?
Väike-Maarja
Rakke-Maarja
Väike-Rakke
Pandivere
Vahet pole
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Statistika
Kirjeid külalisteraamatus: 542
Kasutajaid: 634
Foorumis teemasid: 113
Foorumis postitusi: 297
Koostööpartnerid

Lemmikloomad


Väike-Maarja vallas reguleerib lemmiklooma teemat Väike-Maarja Vallavolikogus 28.03.2013 vastu võetud  "Kasside, koerte ja teiste lemmikloomade pidamise eeskiri".
 
NB! Kassi või koera omanik on kohustatud varustama oma looma kaelarihmaga, millel on omaniku kontaktandmed või looma muul viisil identifitseerima (kiibistama, tätoveerima vms). Mikrokiipi võib paigaldada vaid tegevusluba omav veterinaararst. 

Kasside, koerte ja teiste lemmikloomade eeskirja §6 lõige 7  kohaselt hulkuva looma pikemaajalist söötmist ja jootmist ning igasuguste võimaluse loomist looma viibimiseks oma elu- või kõrvalruumides või õuealal, aga ka kortermaja üldkasutatavates ruumides või õuealal käsitletakse loomapidamisena, seega laienevad nimetatud isikule loomapidajale pandud kohustused.   

Väike-Maarja valla territooriumilt püütud hulkuvad loomad toimetatakse Virumaa kodutute loomade varjupaika. Hulkuvate loomade äraviimine hoiupaika toimub ainult kooskõlas omavalitsuse töötajaga, millest tuleks teatada e-posti aadressile leie@v-maarja.ee    või telefonile 329 5756.

MTÜ Virumaa kodutute loomade varjupaik kontaktandmed:
* telefon 5309 0510
* e-mail virumaa@varjupaik.ee
* http://www.virumaa.varjupaik.ee/

Metslooma hättasattumisel tuleb teatis edastada Keskkonnainspektsiooni telefonil 1313 (info aadressil: http://www.kki.ee/est/index.php?part=html&id=24 )

Väike-Maarja valla haldusterritooriumil veterinaarteenust osutavate veterinaararstide kohta saab infot siit
Väike-Maarja loomakliinik  
  
Palve lemmikloomade omanikele!

Väike-Maarja Vallavolikogu 28.03.2013. a määruse nr 6 „Väike-Maarja valla koerte, kasside ja teiste lemmikloomade pidamise eeskiri“ § 3 lõike 2 kohaselt on lubatud lemmiklooma pidada loomaomaniku valduses olevas ehitises, korteris jms kinnisel, piiratud territooriumil nii, et oleks välditud inimestele või loomadele kallaletungi võimalus ning kaaselanike rahu rikkumine.

Sama määruse § 6 lõikest 3 lähtudes võib Väike-Maarja Vallavalitsus korraldada hulkuvate koerte kinnipüüdmise ning viimise Virumaa loomade varjupaika. Kulud, mis on seotud koera püüdmise ja loomade varjupaigas pidamisega, on kohustatud koera omanik kinni maksma. Teadmiseks: 2014. a on Virumaa kodutute loomade varjupaigas ühe loomaga seotud kulud 125 eurot, millele lisandub transpordikulu Rakverest Väike-Maarjasse ja tagasi, ca 35 eurot.

Koerte ja teiste lemmikloomade omanikud!
Hoidke oma lemmikuid piiratud territooriumiga alal ja ärge laske neil häirida kaasinimesi!

Viimati muudetud 09.02.2016