Keskkond / Lemmikloomad


Sündmuste kalender
E T K N R L P
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
Nädala eelinfo
31. nädal
29.-30. nädal
Ametlikud teated
Detailplaneeringu vastuvõtmine
Hange "Pandivere ühislauda lammutamine"
*Vallavalitsus üürib välja ruumid sauna ja bussijaama hoonetes
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Kuidas veedad oma suvepuhkuse?
Reisin mööda Eestimaad
Sõidan välismaale
Osalen suveüritustel
Päevitan ja ujun
Matkan ja naudin loodust
Puhkan kodus ja naudin vaba aega
Mul ei ole suvepuhkust
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Statistika
Kirjeid külalisteraamatus: 526
Kasutajaid: 627
Foorumis teemasid: 113
Foorumis postitusi: 296
Koostööpartnerid

Lemmikloomad


Väike-Maarja vallas reguleerib lemmiklooma teemat Väike-Maarja Vallavolikogus 28.03.2013 vastu võetud  "Kasside, koerte ja teiste lemmikloomade eeskiri" .
 
NB! Kassi või koera omanik on kohustatud varustama oma looma kaelarihmaga, millel on omaniku kontaktandmed või looma muul viisil identifitseerima (kiibistama,tätoveerima vms). Mikrokiipi võib paigaldada vaid tegevusluba omav veterinaararst. 


Kasside, koerte ja teiste lemmikloomade eeskirja §6 lõige 7  kohaselt hulkuva looma pikemaajalist söötmist ja jootmist ning igasuguste võimaluse loomist looma viibimiseks oma elu- või kõrvalruumides või õuealal, aga ka kortermaja üldkasutatavates ruumides või õuealal käsitletakse loomapidamisena, seega laienevad nimetatatud isikule loomapidajale pandud kohustused.   


Väike-Maarja valla territooriumilt püütud hulkuvad loomad toimetatakse Virumaa kodutute loomade varjupaika. Hulkuvate loomade äraviimine hoiupaika toimub ainult kooskõlas omavalitsuse töötajaga, millest tuleks teatada e-posti aadressile kalev.nommiste@v-maarja.ee  või telefonile 3295756.

MTÜ Virumaa kodutute loomade varjupaik kontaktandmed:
* telefon 53090510
* e-mail virumaa@varjupaik.ee
* http://www.virumaa.varjupaik.ee/


Metslooma hättasattumisel tuleb teatis edastada Keskkonnainspektsiooni telefonil 1313 (info aadressil: http://www.kki.ee/est/index.php?part=html&id=24 )

Väike-Maarja valla haldusterritooriumil veterinaarteenust osutavate veterinaararstide kohta saab infot siit.


Palve lemmikloomade omanikele!

Väike-Maarja Vallavalitsusele on esitatud kaebusi, et Väike-Maarja alevikus on mitmeid hulkuvaid koeri, kes pääsevad oma territooriumilt välja või ongi pidevalt lahtiselt alevikus ringi jooksmas ning häirivad nõnda kaaskodanikke ning teisi koeraomanikke, kes jalutavad oma koeri rihma otsas.

Samal teemal sai vallavalitsus tagasisidet ka 2012. a oktoobrikuus korraldatud avaliku küsitluse kaudu.

Väike-Maarja Vallavolikogu 28.03.2013. a määruse nr 6 „Väike-Maarja valla koerte, kasside ja teiste lemmikloomade pidamise eeskiri“ § 3 lõike 2 kohaselt on lubatud lemmiklooma pidada loomaomaniku valduses olevas ehitises, korteris jms kinnisel, piiratud territooriumil nii, et oleks välditud inimestele või loomadele kallaletungi võimalus ning kaaselanike rahu rikkumine.

Sama määruse § 6 lõikest 3 lähtudes võib Väike-Maarja Vallavalitsus korraldada hulkuvate koerte kinnipüüdmise ning viimise Virumaa loomade varjupaika. Kulud, mis on seotud koera püüdmise ja loomade varjupaigas pidamisega, on kohustatud koera omanik kinni maksma. Teadmiseks: 2014. a on Virumaa kodutute loomade varjupaigas ühe loomaga seotud kulud 125 eurot, millele lisandub transpordikulu Rakverest Väike-Maarjasse ja tagasi, ca 35 eurot.

Koerte ja teiste lemmikloomade omanikud!
Hoidke oma lemmikuid piiratud territooriumiga alal ja ärge laske neil häirida kaasinimesi!

Viimati muudetud 09.04.2014