Uudised - Naisekandmise MM-ilt jäi napilt esikoht koju toomata


Sündmuste kalender
E T K N R L P
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31    
Nädala eelinfo
33. nädal
32. nädal
Ametlikud teated
*Väike-Maarja valla arengukava ja eelarvestrateegia 2018-2021 avalikustamine ja avalikud arutelud
*Rahandusministeeriumi info haldusreformi jätkumise kohta
*Infot rongi- ja bussiliikluse sõidugraafikute kohta
*Teade ruumi väljaüürimisest
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Kuidas veedad tänavu suvepuhkuse?
Reisin mööda Eestimaad
Sõidan välismaale
Matkan, ujun ja naudin Eesti loodust
Teen koduseid töid
Mul ei ole suvepuhkust
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Statistika
Kirjeid külalisteraamatus: 542
Kasutajaid: 643
Foorumis teemasid: 113
Foorumis postitusi: 297
Koostööpartnerid

Naisekandmise MM-ilt jäi napilt esikoht koju toomata

Soomes Sonkajärvil (Väike-Maarja valla sõprusvallas) toimusid 5.-6. juulil järjekordsed maailmameistrivõistlused naisekandmises. Tänavused maailmameistrivõistlused olid juba 18-ndad.

Osales 34 paari ja 8 meeskonda, kes olid kohale saabunud Austraaliast, Ameerikast, Inglismaalt, Saksamaalt, Venemaalt, Tšehhist, Eestist ja loomulikult Soomest.

Meeskondlikus naisekandmises esindas Eestit Tamsalu valla meeskond, kes omandas selle õiguse võites Eesti esivõistlused Väike-Maarjas. Tihedas rebimises kaotasid nad ainult eelmise aasta võitajatele Sonkarun teamile ning saavutasid tubli teise koha. Võistkonda kuulusid Marleen Kippar, Eiko Laine, Oliver Eding ja Karel Eesmaa.

Paaride võistlustel ehk ametlikul MM-il läks võistlustulle kaks Eesti paari: Alar Voogla, Kristi Viltrop ja Ahti Männik, Marleen Kippar.

Alar Voogla ja Kristi Viltrop tulid juuni alguses võitjateks Väike-Maarjas, kusjuures edestati pingelises heitluses lõpumeetritel siis veel neljakordseid maailmameistreid Taisto Miettineni ja Kristiina Haapeneni. Ka nüüd, Sonkajärvil, olid just need paarid peamisteks konkurentideks MM-tiitlile.

Maailmameistrivõistluste eelõhtul oli kavas naisekandmise sprint (ca 100 meetrit koos veetakistusega). Alar Voogla ja Kristi Viltrop olid sprindis kindlad võitjad, valitsev maailmameister Taisto Miettinen selle distantsil ei osalenud. 

Järgmisel päeval toimunud põhivõistlusel seadis end stardijoonele 34 paari. Osa neist tulid lihtsalt lustima ning huvitava kostüümiga rahvast naerutama, samas ihkasid paljud MM tiitlit. Pinget kruviti kuni võistluste lõpuni, sest eelmise aasta maailmameistrid Taisto Miettinen ja Kristiina Haapanen olid pandud rajale jooksma viimase paarina.


Maailma kolm parimat paari: vasakult Kristi Viltrop, Alar Voogla, Kristiina Haapanen, Taisto Miettinen, Hattle Archer, Matt Witko (Inglismaalt)   
         
Alar Voogla ja Kristi Viltrop tegid väga hea jooksu ning nende aeg 1.05,2 oli enne neljakordsete maailmameistrite jooksu kiireimaks ajaks. Kui ka maailmameistrid oli lõpetanud, siis läks kohtunikel umbes 5 minutit, et välja selgitada täpne lõpuaeg. Lõpuks öeldi see välja ning aeg 1.05,00 lisas Taisto Miettineni ja Kristiina Haapeneni kaela juba arvult viiendad MM võitjate medalid. 


Indrek Kesküla
tel 510 7460