Uudised - Naisekandmise MM-ilt jäi napilt esikoht koju toomata


Eesti Vabariik 100
Georg Lurich
Sündmuste kalender
E T K N R L P
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Tänased üritused
*Näitused
*Kiltsi loomelaager
Nädala eelinfo
26. nädal
25. nädal
Ametlikud teated
*Infot rongi- ja bussiliikluse sõidugraafikute kohta
*Teade ruumi väljaüürimisest
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Koostööpartnerid

Naisekandmise MM-ilt jäi napilt esikoht koju toomata

Soomes Sonkajärvil (Väike-Maarja valla sõprusvallas) toimusid 5.-6. juulil järjekordsed maailmameistrivõistlused naisekandmises. Tänavused maailmameistrivõistlused olid juba 18-ndad.

Osales 34 paari ja 8 meeskonda, kes olid kohale saabunud Austraaliast, Ameerikast, Inglismaalt, Saksamaalt, Venemaalt, Tšehhist, Eestist ja loomulikult Soomest.

Meeskondlikus naisekandmises esindas Eestit Tamsalu valla meeskond, kes omandas selle õiguse võites Eesti esivõistlused Väike-Maarjas. Tihedas rebimises kaotasid nad ainult eelmise aasta võitajatele Sonkarun teamile ning saavutasid tubli teise koha. Võistkonda kuulusid Marleen Kippar, Eiko Laine, Oliver Eding ja Karel Eesmaa.

Paaride võistlustel ehk ametlikul MM-il läks võistlustulle kaks Eesti paari: Alar Voogla, Kristi Viltrop ja Ahti Männik, Marleen Kippar.

Alar Voogla ja Kristi Viltrop tulid juuni alguses võitjateks Väike-Maarjas, kusjuures edestati pingelises heitluses lõpumeetritel siis veel neljakordseid maailmameistreid Taisto Miettineni ja Kristiina Haapeneni. Ka nüüd, Sonkajärvil, olid just need paarid peamisteks konkurentideks MM-tiitlile.

Maailmameistrivõistluste eelõhtul oli kavas naisekandmise sprint (ca 100 meetrit koos veetakistusega). Alar Voogla ja Kristi Viltrop olid sprindis kindlad võitjad, valitsev maailmameister Taisto Miettinen selle distantsil ei osalenud. 

Järgmisel päeval toimunud põhivõistlusel seadis end stardijoonele 34 paari. Osa neist tulid lihtsalt lustima ning huvitava kostüümiga rahvast naerutama, samas ihkasid paljud MM tiitlit. Pinget kruviti kuni võistluste lõpuni, sest eelmise aasta maailmameistrid Taisto Miettinen ja Kristiina Haapanen olid pandud rajale jooksma viimase paarina.


Maailma kolm parimat paari: vasakult Kristi Viltrop, Alar Voogla, Kristiina Haapanen, Taisto Miettinen, Hattle Archer, Matt Witko (Inglismaalt)   
         
Alar Voogla ja Kristi Viltrop tegid väga hea jooksu ning nende aeg 1.05,2 oli enne neljakordsete maailmameistrite jooksu kiireimaks ajaks. Kui ka maailmameistrid oli lõpetanud, siis läks kohtunikel umbes 5 minutit, et välja selgitada täpne lõpuaeg. Lõpuks öeldi see välja ning aeg 1.05,00 lisas Taisto Miettineni ja Kristiina Haapeneni kaela juba arvult viiendad MM võitjate medalid. 


Indrek Kesküla
tel 510 7460