Uudised - Anneli Mikiver on maakonna „Sädeinimene 2016“


Eesti Vabariik 100
Georg Lurich
Sündmuste kalender
E T K N R L P
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31    
Tänased üritused
*Näitused
Nädala eelinfo
21. nädal
20. nädal
Ametlikud teated
*2018. aasta hajaasustuse programm on avatud 9.04-11.06
*Infot rongi- ja bussiliikluse sõidugraafikute kohta
*Teade ruumi väljaüürimisest
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Koostööpartnerid

Anneli Mikiver on maakonna „Sädeinimene 2016“

Rakveres toimunud maakonna kodanikuühenduste konverentsil "Teen, sest hoolin!" anti üle Lääne-Viru Arenduskeskuse tunnuskirjad „Sädeinimene“ ja „Sädeorganisatsioon“.

"Sädeinimene 2016" nimetus omistati Väike-Maarja Naiskodukaitse jaoskonna esinaisele Anneli Mikiverile. Anneli Mikiver nimetati "Sädeinimeseks" innustunult kogukonda panustamise ja järjepideva kodanikukasvatuse edendamise eest maakonnas.


Anneli Mikiver. Foto: Kristel Kitsing

Tema "Sädeinimese" kandidaadiks esitaja, Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna liige Kristel Kitsing on oma ettepanekus Anneli Mikiveri panuse kokku võtnud järgmiselt:

“Anneli Mikiver on Naiskodukaitse Viru ringkonna liige. Ta on olnud Viru ringkonna suurima jaoskonna – Rakvere jaoskonna esinaine ning tema eestvedamisel taasasutati Väike-Maarjasse Naiskodukaitse jaoskond, mida ta 2014. aastast juhib. Anneli Mikiver on väga hinnatud vabatahtlik juht oma jaoskonnas, ringkonnas kui ka kogukonnas.

Anneli Mikiver on näidanud ennast aastaid järjepidevalt parimast küljest ja andnud märkimisväärse panuse ühiskonda. Ta on elavdanud olulisel määral Lääne-Virumaa kogukonna elu, edendanud vabatahtlikku tööd kogukonnas, korraldanud mitmeid naiskodukaitse- ja heategevusüritusi ning kaasanud ettevõtmistesse olulisel määral piirkonna era- ja avalikku sektorit.

Anneli Mikiver on väga hea organiseerija, innustaja ja koostööpartner. Ta ei põlga pingutust, mis on vajalik eesmärgi saavutamiseks. Tema kreedo on: õpetada suudan vaid seda, mida ise oskan, arendada seda, mida eesmärgi saavutamiseks vaja. Tema eesmärgiks on alati tulemus, areng.

Anneli Mikiveri eestvedamisel on hakatud süsteemselt talletama Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna ajalugu kohalikus muuseumis ja korraldatud koristustalguid Väike-Maarja jaoskonna esimese esinaise Elsa Kotli kodus. Arendatud on ühisprojekte MTÜga Kotli Maja, mis kogub, korrastab, säilitab, tutvustab ja eksponeerib Elsa Kotli poja arhitekt Alar Kotli ja kogu perekonna pärandit.

Anneli Mikiver kuulub erinevaid suurüritusi organiseerivatesse korraldustoimkondadesse nagu näiteks Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna sügismatk ja kohalikele vähekindlustatud peredele suunatud heategevusmatk. Samuti lasus 2016. aastal tema õlgadel Naiskodukaitse vabariikliku esmaabi erialavõistluse korraldus, Väike-Maarja jaoskonna 90. aastapäeva tähistamise pidu ja oma piirkonnas heategevusliku sinilillekampaania Anname Au koordineerimine.

Anneli Mikiver on Naiskodukaitse Viru ringkonda esindanud vabariiklikul esmaabi ja välitoitlustuse võistlusel, spordivõistlustel ja koormusmatkadel. Samuti panustab ta Kaitseliidu õppustel stabiilselt toitlustamise ja formeerimisega. Annelit võib kohata ka erinevatel organisatsiooni ja ringkonda paremaks muutvatel ja edasiarendavatel mõttetalgutel. Tal on alati oma arvamus, mida avaldada, kui asi puudutab organisatsiooni või jaoskonna edendamist. Tänavu oli ta esindatud juhtide laagris ja mentorite seminaril. Hea eeskujuna esindab Anneli Mikiver ringkonda maakaitsepäeval, Vabariigi aastapäeval vms riiklikel tähtpäevadel. Samuti võib ta jaoskonnale omatulu teenida vanaemadeaegsel meetodil rasvast, linaõlist, männitõrvast ja seebikivist tõrvaseepi keetes.

Anneli Mikiver on Väike-Maarjas ja Naiskodukaitse Viru ringkonnas tervikuna aastate jooksul midagi uut liikuma pannud, loonud ja muutnud. Väike-Maarja naiskodukaitsjatel on hea meel, et Anneli Mikiveri eeskujul on sirgunud maakonda palju väärtuslikke kodanikke, kes sarnasel viisil innustunult kogukonda panustavad.“

„Sädeinimese“ nimetuse nominent oli ka Väike-Maarja spordikeskuse juhataja ja MTÜ Väike-Maarja Valla Rahvaspordiklubi juhatuse esimees Jane Kool.

Jane Kooli nominendiks esitajad Marju Metsman ja Marge Loo iseloomustavad teda kui aktiivset spordiharrastajat, spodifanaatikut ja liikumapanevat jõudu, kes isikliku eeskujuga innustab ka seni spordikaugeid inimesi liikuma. Tema korraldatud üritused on sportima toonud palju uusi harrastajaid. Heaks näiteks on siin liikumissari “Seriaalivaba õhtu”, mis on tublisti elavdanud spordielu ja kaasanud kogukonda. Janele on iseloomulik leida võistluste korraldamisel humoorikas ja publikut köitev vaatenurk. Tänavusel Pandivere päeval näiteks võistlesid kohalikud “kuulsused” Merekultuuriaasta puhul vesipüksijooksus.

Lääne-Virumaa aasta noorsootöötaja nimetuse nominent oli ka Väike-Maarja gümnaasiumi ja õppekeskuse huvijuht Helina Lükk.

Direktor Marje Eelmaa kirjutas Helina Lüki nominendiks esitamisel, et Helina lähtub oma töös alati õpilasest ja tal on imepärane võime õpilasi kaasata. Tema eestvedamisel on koolis toimiv ja teotahteline õpilasesindus, kelle eestvõttel on toimunud arvukalt stiilipäevi, heategevuslikke ettevõtmisi, kohvikuid, ülekoolilisi sündmusi. Märkimisväärsed on Helina poolt korraldatud kogunemised, aktused, spordipäevad, sünnipäevanädalad, kontserdid, jõulupeod jne. Ta on meie „säde“, kel on alati innovaatilisi mõtteid, tegutsemisrõõmu, digioskusi ja positiivset energiat.