Uudised - Väike-Maarja naiskodukaitsjad juubeldavad näitusega


Eesti Vabariik 100
Georg Lurich
Sündmuste kalender
E T K N R L P
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Tänased üritused
*Näitused
*Kiltsi loomelaager
Nädala eelinfo
26. nädal
25. nädal
Ametlikud teated
*Infot rongi- ja bussiliikluse sõidugraafikute kohta
*Teade ruumi väljaüürimisest
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Koostööpartnerid

Väike-Maarja naiskodukaitsjad juubeldavad näitusega

Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskond avab täna jaoskonna asutajale Elsa Kotlile pühendatud näituse, mis viib vaatajaid ringkäigule sajanditagusesse Väike-Maarjasse.


Elsa Kotli. Foto: Erakogu

Näitus avatakse pidulikult Väike-Maarja seltsimajas kell 18 ja tervitama on lubanud tulla Väike-Maarja vallavanem, Kaitseliidu Viru maleva pealik kolonelleitnant Marek Laanisto, Naiskodukaitse esinaise asetäitja Ave Proos, Naiskodukaitse ajalookomisjoni liige Leane Morits ning Elsa Kotli lapselaps Anu Kotli.
 
Elsa Kotli elulugu kajastav näitus on pühendatud Naiskodukaitse 90. aastapäevale. „Ülespandu on väga põnev. See fotomaterjal ja organisatsiooni 90. sünnipäev sobivad väga hästi kokku,“ sõnas Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna esinaine Anneli Mikiver, kelle sõnul on näitusel näha tolleaegset elu-olu ja Väike-Maarja hooneid, aga ka näiteks Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna asutamise lugu.
 
Nimetatud ekspositsioonide kõrval saab avamispäeval uudistada Elsa Kotli pareljeefi, tema teenetemedaleid ning usina naiskodukaitsja käsitööd.
 
Elsa Kotli eluloost pajatavate piltide koopiad annetas Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonnale tema lapselaps Anu Kotli. Näituse panid kokku Väike-Maarja naiskodukaitsjad, saksakeelse materjali tõlkimisel oli abiks ka Naiskodukaitse ajalookomisjon.             

Elsa Kotli oli Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna ja maanaiste seltsi asutaja, Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna esimene esinaine. Ta oli kultuuri- ja seltsitegelase köster Johan Kotli abikaasa, teda on tunnustatud Valgeristi ja mitmete teiste teenetemärkidega.
 
Kaemist väärt väljapanek jääb Väike-Maarja seltsimajja üles septembri lõpuni.


Kristel Kitsing
Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskond