Uudised - Anneli Mikiver pälvis kodanikupäeva aumärgi


Eesti Vabariik 100
Georg Lurich
Sündmuste kalender
E T K N R L P
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28     
Tänased üritused
*Jumalateenistused
*Näitused
Nädala eelinfo
9. nädal
8. nädal
Ametlikud teated
*Kasvava metsa raieõiguse müügi kirjalik enampakkumine
*Vallavalitsus müüb kinnistu
*Infot rongi- ja bussiliikluse sõidugraafikute kohta
*Teade ruumi väljaüürimisest
Infoleht
Infolehtede arhiiv
Kasutajatele
Kasutajanimi:

Parool:

Pea mind meeles
Unustasid parooli?
Registreeru kasutajaks
Sotsiaalmeedia
Facebook
Koostööpartnerid

Anneli Mikiver pälvis kodanikupäeva aumärgi

Siseminister Andres Anvelt andis esmaspäeval Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones toimunud pidulikul tunnustusüritusel viieteistkümnele silmapaistvale inimesele üle kodanikupäeva aumärgid.
Teiste eriliste inimeste seas, kelle väsimatu tegutsemise toel on ellu viidud väga vajalikke algatusi, pälvis teenete eest kodanikupäeva aumärgi ka Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna esinaine Anneli Mikiver.


Anneli Mikiver koos siseminister Andres Anvelti ja vallavanem Indrek Keskülaga tunnustusüritusel. Foto: Kristel Kitsing

„Olete meie igapäeva kangelased, arendades nii oma kodukanti kui ka ühiskonda laiemalt,“ ütles Andres Anvelt Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones toimunud pidulikul tunnustusüritusel. Ta lisas, et kuigi tegevusvaldkonnad on aumärgi saajatel erinevad, ühendab neid kõiki jäägitu armastus kodu, Eesti ja meie inimeste vastu.

Anneli Mikiver jäi tunnustuse osas tagasihoidlikuks. „See pole minu, vaid kogu Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna tunnustus, sest ilma oma imeliste naisteta ei oleks ma midagi,“ sõnas kodanikupäeva aumärgi laureaat tänulikult. Mikiveri sõnul ei panusta Väike-Maarja tublid naiskodukaitsjad mitte ainult organisatsiooni vaid leiavad aega ja tahtmist tegutseda ka kogukonna hüvanguks. „Kindlasti on see tunnustus kõikidele tublidele inimestele, kes panustavad oma energiat millegi paremaks muutmiseks,“ lisas mullu Lääne-Viru maakonna sädeinimese tiitliga pärjatud naine.

Väike-Maarja vallavanem Indrek Kesküla sõnas, et omavalitsuse rikkust saab mõõta inimestega, kes on siin oma kodu loonud ning kogukonnas aktiivselt kaasa löövad. „Anneli Mikiver on kindlasti üks inimene, kes seda rikkust suurendab ning kelle järgi oma samme seada,“ sõnas vallavanem ja soovis tunnustuse saajale palju õnne.

Kodanikupäeva aumärgiga tunnustatakse vastutustundlikke ja hoolivaid inimesi, kes on näidanud ennast kodanikuna parimast küljest, seda kas märkimisväärse panuse eest ühiskonnaellu, edendades kodanikukasvatust või vabatahtliku töö eest enda kogukonnas.
Mikiveri puhul tõsteti esile järjepidev panustamine Naiskodukaitsesse ja Väike-Maarja jaoskonna taasasutamine ning tema asendamatu töö Kaitseliidu tagalas välikokana. Samuti hindas komisjon kõrgelt tema püüdlust kogukonnas abivajajaid toetada – olgu selleks siis heategevusmatkade korraldamine või heategevuslik tõrvaseebi keetmine, et aidata lasterikkal perel osta uus ahi või soetada sügava puudega poisile spetsiaalne tool.

Kodanikupäeva aumärki antakse välja aastast 1998, tänavu esitati aumärgi komisjonile 81 ettepanekut aumärgi andmiseks.
 
Kristel Kitsing
Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskond